Kiedy odchodzi ktoś bliski czujemy się zagubieni oraz bezradni, przepełnieni żalem i smutkiem. Pragniemy godnie uczcić zmarłą osobę – to właśnie kwiaty nadają się do tego najlepiej.

Wieńce są jedną z najpopularniejszych i efektownych kompozycji kwiatowych zamawianych na pogrzeb. Najczęściej wykonywane są z kwiatów jednorodnych lub mieszanych utrzymanych w jednej kolorystyce. Do wieńca dołączana jest szarfa.

Wiązanki pogrzebowe to obok wieńców najczęściej zamawiane kompozycje kwiatowe przeznaczone na pogrzeb. Mogą być przygotowane na podkładzie świerkowym lub na bazie dekoracyjnych liści.

Umieszczone na wieku trumny kompozycje kwiatowe pozwalają na zachowanie dostojności podczas ostatniej drogi zmarłego.

Z uwagi na małą powierzchnię dekoracja urny jest zazwyczaj symboliczna i bardziej wystylizowana. Kwiatem często używanym do wykonania kompozycji jest elegancka orchidea.

Pamięć o bliskich osobach czcimy odwiedzając cmentarze,  zapalamy znicze i ozdabiamy groby i pomniki kwiatami. Dekorowanie grobów z okazji Wszystkich Świętych a także innych świąt i rocznic jest głęboko zakorzenione w polskiej tradycji. Proponujemy szeroki wybór kompozycji z kwiatów żywych oraz sztucznych. Opieka nad grobami – ogólny.


 
     
KWIACIARNIA "IMPRESJA"     UL.KUPIECKA 42     ZIELONA GÓRA     KWIATY Z DOWOZEM: 68 325 43 42