Do tej wyjątkowej uroczystości, którą jest ślub, w większości, przygotowujemy się długo i dokladnie. Chcemy, aby ten ważny dzień w naszym życiu był niepowtarzalny. Staramy się zapewnić mu dobrą oprawę. Starannie przygotowujemy jej elementy. Bardzo ważnym akcentem ceremonii są kwiaty.

Wiązanką ślubną nie może być przypadkowy bukiet. Ważna jest jego forma i styl, a także dobór kwiatow i kolorów. Należy ja starannie dobrac do stroju nowożeńców.

Pamiętajmy zatem, że wiązanka ślubna podobnie jak suknia, fryzura i makijaż (które stanowią całość) muszą pasować do charakteru urody. W wiązance powinniśmy czuć się dobrze. Nie zamawiajmy wiązanki, która nie jest w naszym stylu, będzie niewygodna lub będzie zbytnio absorbowała nasza uwagę.

Dla pana młodego tworzy się przypinke. Jest to miły akcent, teraz, podobnie jak kiedyś, chętnie noszony w butonierce. Z reguły przypinka jest mniej lub bardziej misternym dziełem komponowanym z kwiatów z wiązanki ślubnej.

Dekoracja kościoła to z reguły duża ikebana stojąca u stóp ołtarza i druga mniejsza na ołtarzu. Często są tworzone w taki sposób by po ceremonii można ją było zabrać na bankiet weselny i wykorzystać jako element dekoracyjny sali. Pięknie prezentują się ustawiene wzdłuż ławek szpalery kompozycji z kwiatów równie pięknie wyglądają zawieszone na ławkach bukiety kwiatów.Kwiaty na ołtarzu, w wazonach przy klęcznikach dla młodej pary, przy pierwszych ławkach przy wejściu, wonne bukieciki przypięte do ławek i dywan z płatków róż wiodący do ołtarza — na pewno uświetnią każdą ceremonię zaślubin.

Niezależnie na jaką dekorację się zdecydujecie, tworzymy ją tak by była spójna z wiązanką ślubną i stanowiła piękne tło dla sukni Panny Młodej

Kwiatowych dekoracji nie może też zabraknąć podczas wesela. Kwiatami dekorujemy ściany i stoły. Możemy zawiesić , jak kiedyś, kwiatowe kule, koła a także całe girlandy kwiatów. Pięknie wyglądają stoły udekorowane kolorowymi albo białymi ikebanami . Kwiaty tez można położyć na stole, luzem albo na paterze. Ozdabiamy zarówno stoły, jak ich nakrycie. Możemy też ustawić w wysokich wazonach bukiety z żywymi kwiatami w różnych miejscach sali bankietowej; przy wejściu , po bokach, w holu. Takie wazony kwiaciarnie czasami wypożyczają, pobierając jedynie opłatę za kwiaty. Za młodą parą możemy ustawić kwiatowa bramkę albo powiesić coś na ścianie zamiast/obok dwu gołąbeczków . Na stole przed nimi stawiamy niską piękną kompozycję, która zdobi i nie zasłania.

Ostatnio ważnym elementem slubu stał się pojazd, którym przemieszczają się młodzi. Jest on tez obiektem wielu przemyślnych dekoracji. Jeśli dekorujemy powóz, to całość: konia, fiakra I dorożkę. W kwiaciarni, w której zamawiamy wiązankę ślubną zaproponują zapewne dekorację samochodu, którym pojedziemy do slubu, a zwłaszcza przyssawkę na której mocuje się płaski bukiet lub pojedyncze kwiaty - trzeba też zmusić kierowcę, aby z taką aranżacją nie jechał zbyt szybko. Czasami można za kucja wypożyczyć taka dekorację.
Sposobów dekorowania auta jest wiele. Możemy poprzestać na delikatnych, zwiewnych kokardach z małym akcentem kwiatowym przy klamkach. Możemy jednak skusić się na większą dekorację z żywych kwiatów, zwłaszcza lubimy girlandy, które niestety są cholernie drogie. W zasadzie kwiaty możemy rozmieścić na dowolnym fragmencie karoserii Jeśli podobają nam się balony, umocujmy je z tyłu auta. Zawsze to lepiej niż sznurek z puszkami. Powoli wychodzi z mody zwyczaj opasywania auta plastikowymi szarfami i sadzania z przodu lalek, słoni i innych "sztucznych" elementów, ale czemu nie?


 
     
KWIACIARNIA "IMPRESJA"     UL.KUPIECKA 42     ZIELONA GÓRA     KWIATY Z DOWOZEM: 68 325 43 42